logo

MİT Efsanesi - İstihbaratın Gayriresmi Tarihi

Ferhat Ünlü

İstihbarat, hem komployu önler, hem de zihnimizin komplolara inanma kapasitesini artırır.

İstihbaratçılığı, Mason dedesinden miras alan MİT yetkilisi kim? Kayınpederi Mossadçı yazar, Türk istihbaratı için ne dedi? MİT’in gizli suikast operasyonları neden sekteye uğradı? Simitçi MİT’çi bir efsane mi? Öcalan’a suikast için 5 milyon sterlin isteyen gizli servis… Dünya tarihinin en hain istihbaratçısı… Masonik istihbaratın mitolojik kökenleri… Derin devletin yengesi… MİT’in, 2023 vizyonu… Yapay zekâ, yapay istihbarat… Devletlerin gizli orduları olarak faaliyet gösteren istihbarat teşkilatları, artık yalnızca birbirleriyle değil, küreselcilerin tek dünya devleti ütopyasıyla ve sır dolu komplolarıyla da mücadele ediyor.

Yirmi yedi yıllık bir istihbarat birikimine dayanan bu kitap, casusluk dünyasının tüm gizemli kapılarını aralayacak. MİT Efsanesi, yalnızca Türk istihbaratının derin mazisinin değil, aynı zamanda istihbarat ve devlet olgularının tarihinin de kitabı…

Türkiye’nin sayılı istihbarat uzmanlarından gazeteci-yazar Ferhat Ünlü, aksiyonuyla bir Hollywood filmini, trajedisiyle bir romanı andıran; kripto ajanlarla, aşk tuzaklarıyla, ihanetlerle ve suikastlarla bezeli renkli bir yolculuğa davet ediyor okuru.

MİT Efsanesi, büyüleyici bir istihbarat şölenine hazır bütün cesurlar için biçilmiş kaftan…