logo

Paranın Psikolojisi

Claudia Hammond

Çocuklara daha iyi not almaları için para ödemek iyi bir fikir mi ? Ufak ödemeler size sigarayı bıraktırabilir mi ? Sevdiğimiz bir güysinin pahalı olması onu daha fazla sevmemizi mi sağlar ? Parayla ilişkimiz nerede başlar, nerede biter ?

Paraya ihtiyacımız olduğunu biliriz ve hep daha fazlasını isteriz. Ancak paranın zihnimizi ve duygularımızı nasıl etkilediğini, algılarımızı nasıl çarpıttığını ve hatta davranışlarımızı nasıl değiştirdiğini pek düşünmeyiz.

Zamanı Kazanmak’ın en sevilen yazarı Claudia Hammond, sinirbilim, psikoloji ve biyoloji alanlarındaki son araştırmaları dikkate alarak parayla ilişkimize yeni ve düşündürücü bir bakış açısı sunuyor ; paranın şaşırtıcı etkilerini inceleyerek paraya bağımlılığımızın sandığımızdan daha karmaşık olduğunu gösteriyor.

Sahi Kitap, paranın dinamiklerinden etkilenen ve ondan en büyük faydayı nasıl sağlayacağını öğrenmek isteyen herkes için sunar : Paranın Psikolojisi. Bu kitap cüzdanınızdaki paraya ve banka hesabınızdaki rakamlara bakışınızı sonsuza dek değiştirecek.

« Claudia Hammond, harcama ve tasarrufun tuhaf psikolojisine dair harika bir kitap çıkarmış. Paranın Psikolojisi, kendi zihnimiz tarafından dalondırılmaktan nasıl kaçınabileceğimize dair pratik bir rehber. » ‒Oliver Burkeman