logo

Yeni Ufukların Peşinde

Alan Stern , David Grinspoon

14 Temmuz 2015’te muhteşem bir şey oldu.

Dünya’dan 3 milyar mil uzakta New Horizons isimli küçük bir NASA uzay aracı, saatte 50.000 kilometreden fazla hızla Plüton’un yanından geçti.

New Horizons’ın Dünya’ya gönderdiği fotoğraflar yedi kıtadaki gazetelerin baş sayfasını süsledi ve NASA’nın internet sitesi 2 milyardan fazla kişi tarafından ziyaret edildi.

Anlayacağınız bu küçük gezegen dünyayı heyecana boğdu. Peki, tüm bunlar nasıl gerçekleşti?

Yeni Ufukların Peşinde: Plüton’a Yapılan Destansı İlk Yolculuğun Öyküsü on yıllar süren çabanın, NASA’nın içinde ve dışındaki siyasi tartışmaların, New Horizons’ı hayata geçirmek ve uçurmak için gereken becerinin hikâyesi. Projenin başındaki Alan Stern’ün olağanüstü hikâyesini okurken insanlığın ne kadar ileri gidebileceğini keşfedeceksiniz.  


“Sonunu bilmenize rağmen okurken yerinizde duramayacaksınız. Başın­dan sonuna kadar projenin içinde olan iki yazar güçlüklerle dolu süreci muhteşem bir anlatıyla aktarmayı başarmış.”

Marcia Bartusiak, The Wall Street Journal


 

 “Teknik jargonda kaybolmanızı engelleyen bir üslupla kaleme alınmış muhteşem bir kitap. Stern ve Grinspoon, heyecan verici ve sürükleyici bir yolculuğa çıkmanızı sağlıyor.”

Scott Stantis, Chicago Tribune 

 “Popüler bilimde bir klasik olmaya aday. Sürükleyici.”

Publishers Weekly 


 “Bir gerilim öyküsü niteliğinde uzay ve bilim kitabı.”

Andrew Dansby, Houston Chronicle